Mlékárna Valašské Meziříčí podporuje mladé talentované sportovce

Valašské Meziříčí 19. listopadu 2015

2

Letošní finále v moderní gymnastice v Praze na Zeleném pruhu proběhne 29. listopadu, jako poděkování paní Miloslavě Morávkové, která se dlouhá léta mladým gymnastkám věnovala a trénovala je. Tento rok poprvé převzala patronaci nad akcí její dcera paní Dana Morávková, která se kromě herectví rovněž choreografii věnuje. Dana Morávková byla v mládí sama aktivní moderní gymnastkou. Akci se rozhodla podpořit také Mlékárna Valašské Meziříčí, protože ke zdravému životnímu stylu a sportu neodmyslitelně pestré stravování patří. Zdravá strava je pro všechny důležitá, neboť organismus na svou stavbu, regeneraci a veškeré další činnosti potřebuje dostatek energie a plynulý přísun bílkovin, tuků, sacharidů, vitamínů, minerálních látek a vlákniny. Z jiných zdrojů než ze stravy neumí tělo tyto látky přijímat. Mlékárna Valašské Meziříčí se stala sponzorem soutěže talentovaných moderních gymnastek oddílu TJ Vodní stavby Praha Zelený pruh proto, aby podpořila mladé, začínající sportovce a zároveň upozornila na nutnost zdravého stravování při sportu a po něm.

„Velice ráda podpořím letos první ročník soutěže moderních gymnastek, která je velkým poděkováním za práci, kterou moje maminka mladým gymnastkám věnovala,“ uvádí Dana Morávková. „Je mi ctí, že mohu na její práci navázat a podpořit mladé talentované sportovce. Moc fandím všem, koho to co dělá, baví a dělá to s láskou a zapálením. Domnívám se, že pak může být člověk úspěšný. Soutěž pořádána oddílem TJ Vodní stavby Praha Zelený Pruh se koná 29. listopadu 2015 od 10:00 do 18:00 a účastnit se jí bude předběžně 360 malých gymnastek. Mlékárna věnovala jako sponzor řadu výher a mléčné výrobky pro gymnastky a moc jí za to děkujeme,“ dodává Dana Morávková.

„Mlékárna Valašské Meziříčí nabízí široké spektrum mléčných výrobků, které jsou vhodné jako svačinka pro malé sportovce/sportovkyně,“ říká Zdeněk Bukovjan, Sales&Marketing manager Mlékárny Valašské Meziříčí. „Jsme velmi rádi, že jsme se mohli stát jedním ze sponzorů soutěže, a podpořit tak začínající gymnastky,“ dodává Zdeněk Bukovjan.

1

Mlékárna Valašské Meziříčí je výrobce kvalitních mléčných produktů vhodných pro zdravou snídani či odpolední svačinku. Jako vhodnou snídaní pro malé sportovce doporučuje jogurty Vitafit s  obsahem semen pšenice, ječmene, slunečnice a cereálií, která dokáže zpříjemnit ráno i celý den. Základem výjimečného chuťového zážitku je lahodný jogurt, který doplňují cereálie s ovocem ve třech příchutích – jahoda, jablko a hruška, granátové jablko a sušené meruňky. Vhodnou odpolední svačinkou jsou pak Kefírová mléka nízkotučná, která vyrábí v příchutích jahoda, meruňka a také přírodní.

TJ Vodní stavby Praha Zelený pruh

Oddíl TJ Vodní stavby Praha Zelený pruh vznikl již před 30 lety. Vedla jej Ing. Miloslava Morávková, která obětovala tomuto oddílu veškerý svůj drahocenný čas až do posledních chvil svého života. V zimě roku 2014 oddíl převzaly její odchovankyně v čele s Kateřinou Blažkovou. Choreografii děvčatům vytváří známá herečka a choreografka Dana Morávková, která je dcerou paní Ing. Morávkové. Tento oddíl dříve velice vynikal i v estetické skupinové gymnastice, děvčata reprezentovala Českou republiku na světových soutěžích a gymnaestrádách. K největším úspěchům TJ Vodní stavby Praha Zelený pruh patří 8. místo na MS v estetické skupinové gymnastice. Nyní soutěží hlavně v moderní gymnastice. Gymnastky Zeleného pruhu se každoročně zúčastňují oblastních přeborů i Mistrovství České republiky. Moderní gymnastika je nádherný sport, kde je pohyb spojen s hudbou a elegancí. Mladší gymnastky cvičí bez náčiní. Starší gymnastky využívají švihadlo, obruč, míč, kužele nebo stuhu. Může se závodit jako jednotlivec nebo jako společná skladba. Většina oddílů cvičí na podzim společné skladby a na jaře jednotlivce. Výběr náčiní ve většině kategorií určuje Český svaz moderní gymnastiky.

www.mlekarna-valmez.cz.

Kateřina Goroškov:

Privatizací Beskydských mlékáren v roce 1992 vznikla Mlékárna Valašské Meziříčí. Současný výrobní program tvoří tyto výrobky: smetanové jogurty,polotučné ovocné jogurty, nízkotučné ovocné jogurty, kysané výrobky, BIO jogurty a čerstvé tekuté výrobky. Mlékárna Valašské Meziříčí se zařadila mezi významné výrobce kysaných mléčných výrobků České republiky. Zákazníci si je oblíbili především pro jejich vysokou kvalitu a lahodnou chuť. Prvotřídní kvalita výrobků je potvrzena nejen jejich stoupající oblibou, ale i získáním nejrůznějších ocenění. Za těmito úspěchy stojí především zaměstnanci společnosti, kteří ke kvalitě výrobků přispívají svým nadšením a obětavostí. Její výrobky jsou zastoupeny v celé síti obchodních řetězců i ostatních prodejen. Co se týče exportních aktivit, mlékárna se soustředí na slovenské trhy.

O Redakce