Tradice a kvalita. Tato slova úzce souvisí se Smetanovými jogurty z Valašska, za jejichž produkcí stojí Mlékárna Valašské Meziříčí. Léta ověřené výrobní postupy a vybrané ovoce jsou základem úspěchu a rostoucí obliby těchto výrobků, které jsou, kromě nepostradatelného vápníku, bohaté i na jogurtové bakterie. Jogurty patří mezi nejpopulárnější mléčné produkty, které se prodávají v tuzemských obchodních řetězcích a své uplatnění najdou v teplé i studené kuchyni.

„Ke stálicím našeho sortimentu patří již po mnoho let Smetanové jogurty z Valašska, jejichž obliba neustále stoupá a prodeje se meziročně zvyšují,“ říká Zdeněk Bukovjan, Sales&Marketing Manager Mlékárny Valašské Meziříčí. „V tomto roce rozšířila řadu smetanových jogurtů nová příchuť brusinka-ostružina s vanilkou, kterou naši zákazníci postupně mohou zakoupit ve vybraných obchodech,“ dodává Zdeněk Bukovjan.

Kvalitu a úspěch smetanových jogurtů potvrzují i ocenění, které v letošním i loňském roce získaly. Při příležitosti Světového dne mléka získal Smetanový jogurt jahoda s vanilkou ocenění nejvýznamnější, a to Mlékárenský výrobek roku 2015. V loňském roce hned dvakrát bodoval Smetanový jogurt čokoláda, který získal ocenění Perla Zlínska 2014 a Regionální potravina Zlínského kraje 2014.

Řada Smetanové jogurty z Valašska

Smetanové jogurty z Valašska jsou specifické svou jemnou chutí a hustou konzistencí. Jogurty jsou vyrobeny z kvalitního českého mléka a jejich typickým znakem je ovocná příchuť na dně kelímku. Jogurtová složka obsahuje pouze smetanu a živé jogurtové bakterie, což dodává jogurtu na kvalitě. Pestré složení dělá ze smetanových jogurtů ideální produkt pro přímou konzumaci i pro studenou kuchyni. Smetanové jogurty z Valašska vyrábí Mlékárna Valašské Meziříčí bílé s obsahem 10 % tuku nebo s příchutí broskve, jahody, oříšku, čokolády, višně, borůvky, jahody s vanilkou, višně s vanilkou, maliny s vanilkou a nově brusinka-ostružina s vanilkou, které obsahují 8 % tuku. Jsou vyráběné z kvalitního českého mléka a lze je zakoupit v celé síti obchodních řetězců i maloobchodních sítí v České republice. MOC 12,90 Kč.

Kateřina Goroškov

Privatizací Beskydských mlékáren v roce 1992 vznikla Mlékárna Valašské Meziříčí. Současný výrobní program tvoří tyto výrobky: smetanové jogurty, polotučné ovocné jogurty, nízkotučné ovocné jogurty, kysané výrobky, BIO jogurty a čerstvé tekuté výrobky. Mlékárna Valašské Meziříčí se zařadila mezi významné výrobce kysaných mléčných výrobků České republiky. Zákazníci si je oblíbili především pro jejich vysokou kvalitu a lahodnou chuť. Prvotřídní kvalita výrobků je potvrzena nejen jejich stoupající oblibou, ale i získáním nejrůznějších ocenění. Za těmito úspěchy stojí především zaměstnanci společnosti, kteří ke kvalitě výrobků přispívají svým nadšením a obětavostí. Její výrobky jsou zastoupeny v celé síti obchodních řetězců i ostatních prodejen. Co se týče exportních aktivit, mlékárna se soustředí na slovenské trhy. Více informací o mlékárně naleznete na: www.mlekarna-valmez.cz.