Originální a inteligentní vánoční dárky ocení většina z nás. Aby k tomu byly i neokoukané, je však stále složitější. Výukový koncept anglického jazyka prostřednictvím propracované metodiky Kids&Us takové řešení nabízí. Dárky v podobě interaktivních výukových knížek pro děti od jednoho roku dítěte až po patnáctileté, doplněné o mluvící pero. Talking Pen je pro tyto knižní sbírky ten nejlepší pomocník. Lze s nimi ale pracovat i bez mluvícího pera. To obsahuje skener, mikrofon a reproduktor, které přístroji umožní číst příběhy nahlas, protože knihy jsou vytištěné zvukovou technologií. Kids&Us je také možno navštěvovat prostřednictvím kurzů. Metoda Kids&Us respektuje spontánní proces učení jazyka a přistupuje k výuce angličtiny, jako by se jednalo o mateřský jazyk dítěte. To si tak prochází stejnými přirozenými fázemi jako při učení mateřštiny, tedy poslechem, porozuměním, mluvením, čtením a psaním. Učí na základě příběhů. Každý kurz má svého hrdinu. Kurzy Kids&Us probíhají po školce nebo škole. Pro tyto výukové kurzy je možné vyzkoušet ukázkovou lekci zdarma. Učební pomůcky jsou vhodné jak pro výuku v kurzu, tak pro domácí učení.

„Kurzy Kids&Us jsou děleny podle roku narození dětí. Každá věková skupina má vlastní charakteristickou postavičku, pro ty menší také plyšové hračky. Postavičky slouží jako průvodce kurzem a příběhy, pro lepší zapamatovatelnost a vnitřní motivaci dětí. Děti do 2 let jsou v kurzu s jedním rodičem, od 3 let jsou v hodinách samy,“ uvádí Barbora Veselá, ředitelka projektu Kids&Us. „A také všechny doplňkové knížky jsou odstupňovány podle úrovně dětí, a to jak pro ty nejmenší, tak větší děti. Talking Pen pak mají všechny věkové kategorie. Je to zábavná a praktická pomůcka. Protože i když, jako rodič neovládáme angličtinu perfektně, není se čeho obávat. Mluvící pero nám s výslovností pomůže,“ dodává Barbora Veselá.

Tipy na vánoční dárky od Kids&Us

V Kids&Us angličtina nezůstávala pouze za dveřmi třídy. Angličtina se stává zkušeností, je sdílena s těmi, které máme rádi. Kids&Us ví, že existuje celá řada faktorů, které pomohou posílit vzdělávací zkušenost: emoce, překvapení, radost, experimentování, fantazii a emocionální podporu. To je důvod, proč Kids&Us vytvořilo řadu knižních edicí, jejichž cílem je rozšířit a obohatit kontakt dětí s jazykem již od útlého věku. Takto vznikla potřeba naplnit všechny knihy anglickými podněty, které pomáhají dětem cítit se v cizím jazyce dobře již od útlého věku. Všechny knížky jsou vytištěny audiotechnologií. Díky Talking Pen, tak zvanému mluvícímu peru, mohou i ti členové rodiny, kteří angličtinou dobře nevládnou, zprostředkovat svým dětem vyprávění příběhů v angličtině, a to se skvělou výslovností, dikcí a intonací. Knížky ovšem fungují i bez mluvícího pera a to stejně jako klasické knížky.

Talking Pen je pro knižní sbírky ten nejlepší pomocník. Obsahuje skener, mikrofon a reproduktor, které přístroji umožní číst příběhy nahlas, protože knihy jsou vytištěné zvukovou technologií. Talking Pen má 4GB paměť, a tak v něm lze mít velké množství knížek a záznamů, pořízených jeho uživateli. Protože Talking Pen musí číst příběhy v cizím jazyce, má vysokou kvalitu zvuku. Ne všichni rodiče mají dostatečně vysokou úroveň angličtiny, aby mohli číst příběhy s dobrou výslovností, správnou dikcí a příslušnou intonací. Talking Pen zajistí, že se děti budou setkávat s bezchybnou angličtinou, díky které bude čtení příběhů zábavný a odpočinkový zážitek pro děti i celou rodinu. Je ideální pro rodiče, kteří chtějí, aby se jejich děti setkávaly s angličtinou prostřednictvím vyprávění příběhů. Talking Pen lze použít se sluchátky i bez nich. Nabíjí se prostřednictvím propojení s počítačem maximálně po dobu 1,5 hodiny. Cena je 2 205,-Kč.

Knížka je určena hlavně pro menší děti ve věku 9-24 měsíců, které mohou díky ní objevovat a prozkoumávat novou slovní zásobu v angličtině. Knížka je určena pro hru a poznávání tematické slovní zásoby týkající se barev. K dispozici jsou již dvě vydání, a to Baby Book – Colours, a Baby Book – Numbers. Cena je 400,-Kč.

Betty the Black Sheep – Snow surprise (2-4 roky):

Speciální vánoční edice

Betty ještě nikdy neviděla sníh. V novém příběhu „Sněhové překvapení“ se Betty a Catty seznámí se zajímavými postavami z lesa, které jsou pokryty sněhem. Co Betty a Catty objeví, když budou sledovat různé stopy ve sněhu? Nová kniha příběhů Betty the Black Sheep děti seznamuje s lesními zvířaty a zábavnou slovní zásobou spojenou s Vánocemi. Děti také čeká překvapení, až svým Talking Pen přejedou přes různé části stránky. Talking Pen totiž nejen že vypráví příběh, ale zároveň přivádí k životu různé postavy s novými zábavnými slovními obraty. Cena je 400,- Kč.

Speciální vánoční edice

Jsou už téměř Vánoce a Gina je trochu netrpělivá a už už chce pověsit svoji vánoční ponožku. Týden před Štědrým dnem Ginina vánoční víla Gině prozradí, že čas nejvíc letí, když se člověk dobře baví. A tak během následujících dní, které zbývají do Vánoc, Gina a vánoční víla objevují všechny možné zábavné věci, které mohou dělat, aby se připravily na ten velký den. S Ginou Ginger a vánoční vílou se děti seznámí se slovní zásobou spojenou s Vánocemi a přípravou na svátky. Děti budou moci i přejíždět svým Talking Pen nad různými částmi stránky a nacházet nové fráze, které je budou bavit. Cena je 400,-Kč.

Superkids Comic (8 – 10 let)

Příšerně zlobivá dvojčata Superkids Comic je komiksová kniha, speciálně vytvořená pro práci s Mluvícím perem. Jedná se o produkt, který je nejenom zábavný, ale chlapci a dívky si díky němu mohou také upevnit anglické znalosti. V průběhu celého příběhu budou obklopeni množstvím aktivit, které jim pomohou zlepšit porozumění v anglickém jazyce a rozšířit jejich znalost slovní zásoby. Cena je 450,-Kč.

Pro zájemce o výuku nabízí Kids&Us v Malešicích zkušební výukové hodiny zdarma. Lze také zakoupit vouchery pro nákup těchto produktů jako inteligentní a originální dárek pro své blízké. Veškeré uvedené knížky i ostatní lze zakoupit ve škole nebo na e-shopu www.kidsandus.cz.

V Kids&Us se děti rozvíjí v angličtině ruku v ruce s postavičkami jednotlivých kurzů. Pro děti je snadné nalézt k těmto postavám vztah – a to nejen díky jazyku, ale také díky přirozené schopnosti vidět a chápat svět kolem sebe s velkou mírou fantazie. Jedná se o ucelený výukový program. Metoda Kids&Us je unikátní i tím, že je kontinuální. Dívky i chlapci mohou do Kids&Us přijít už jako jedno roční děti a zůstat až do osmnácti let. Pracují s materiály, které jsou rok za rokem, úroveň za úrovní v souladu s jejich dovednostmi v konkrétní fázi jejich rozvoje.