Stránky s online hazardními hrami mohou nabízet své služby lidem v České republice, pokud si zajistí vládní licenci. Nelicencovaní operátoři by mohli být zasaženi různými omezeními, včetně, ale nejen, blokovaných plateb a nepřístupnosti pro české hráče. Zákon o digitálním hazardu byl zaveden v roce 2012 a nový zákon o interaktivním hazardu v roce 2016.

Brzy poté, co byly přijaty nové zákony o hazardních hrách, se Poker Stars stal prvním licencovaným online kasinem a provozovatelem pokeru, který si 28. ledna 2017 vyžádal první licenci mezinárodního operátora. Provozovatelé online hazardních her mají podle nových zákonů o hazardních hrách v České republice zdanění stejných 35 procent z příjmů z kasinových her jako pozemní kasina.

Online hazardní hry v České republice

Zatímco Česká republika zůstává mezinárodním pokerovým hotspotem pro pozemní hráče, to samé nelze říci pro online hazardní hry. Občané republiky mohou hazardovat pouze prostřednictvím oficiálně licencovaných subjektů. Vzhledem k tomu, že licenci vlastní pouze jedna mezinárodní společnost, není uživatelům ponechán velký výběr. Mnoho dalších mezinárodních provozovatelů online hazardních her se rozhodlo, že online pokerový trh v zemi nestojí za vysoké daně a omezení.

Říct, že nové zákony země mají nepříjemné hráče a operátory, je podceňováním. Dokonce i „online“ aspekt systému byl nepříznivě změněn, s místními online hráči, kteří se nyní očekávají, že se zaregistrují, aby hráli na určených fyzických místech.

Jedním z hlavních důvodů pro drtivou výkonnost online segmentu je osobní ověřovací požadavek státu. Česká republika je jedinou zemí, kde nemůžete ověřit svou totožnost online.

Provozovatelé online hazardních her musí získat základní licenci pro každou kategorii hazardních her

Ministerstvo financí uděluje licence platné na celém území České republiky. Platí určitá omezení, jako jsou internetové hry, které musí být přeloženy do češtiny a hráči musí být mimo jiné informováni o provozovateli a plánu hry.

V souladu se současným zákonem je pro provozovatele hazardních her online vyžadována fyzická přítomnost a 100% české vlastnictví. Jelikož je však tato země členem Evropské unie a bylo zjištěno, že omezení je v rozporu s jejími [EU] politikami, vláda v současné době neblokuje přístup k webovým stránkám s hazardními hrami licencovanými v jiných zemích EU, i když vlastní místní licenci k hazardním hrám.