Dne3. února 2015 se uskutečnila v hotelu Paříž v Praze tisková konference k připravovanému historického velkofilmu Lída Bárová. Režisér filmu Filip Renč odtajnil na tiskové konferenci zbylé herecké obsazení.

Vedle slovenské herecky Tatiany Pauhofové, které bude hrát hlavní roli Lídy Baarové, a zahraničních hvězd Karla Markovicse a Gedeona Burkharda, bude ve snímku o jedné z největších hvězd prvorepublikové kinematografie účinkovat například Martin Huba, Simona Stašová nebo Klára Issová. „Je pro mě téměř neuvěřitelné, že po všech těch problémech, které nás se scénáristou Ivanem Hubačem pres 14 let pronásledovaly, se projekt Lídy Baarové bude realizovat. Všem, kteří se o to zasloužili, patří můj velký dík a nemůžu se dočkat, až začneme pracovat,“ neskrýval své nadšení Filip Renč. Toho na tiskové konferenci doplnily i dvě zahraniční filmové hvězdy – Karl Markovics a Gedeon Burkhard. „Před pár lety jsem hrál ve filmu Ďáblova dílna, který získal Oscara jako nejlepší cizojazyčný film, hlavní roli židovského vězně Salomona Sorowitsche, který byl od roku 1936 uvězněn v koncentračním tábore, a musel pro nacisty padělat dolary. Ve filmu o Lídě Baarové, neboť se odehrává ve stejném období, se dívám na přesně opačnou stranu, a ceká mé role samotného ministra propagandy, klíčové postavy Třetí říši. Hrát Goebbelse je pro každého herce velká výzva, na roli se důkladně připravuji, například tím, že jsem si najal hlasového trenéra, se kterým nyní nacvičuji jeho specifický přízvuk a způsob mluvy,“ přiznal se rakouský herec Karl Markovics. Jeho německý kolega Gedeon Burkhard pak v Lídě Baarové bude hrát postavu Gustava Frölicha, jednoho z nejpopulárnějších německých meziválečných hercu. „Když jsem se dozvěděl, že ve filmu bude hrát můj herecký kolega Karl Markovics, jehož zahraniční úspěchy dlouhodobě sleduji, byla to pro mě kromě samostatného filmu velká výzva, právě hrát jeho protivníka o přízeň Baarové, proslulého německého herce Gustava Fröhlicha,“ dodal s úsměvem Burkhard.

Velmi silné zastoupení bude mít ve snímku ale i tuzemská herecká škola – velké role získali Simona Stašová, Martin Huba nebo Klára Issová. Velký zájem je o film Lída Baarová u zahraničních distributoru.

„Pro zahraničí máme připravený název Ďáblova milenka, který tam velmi rezonuje. Zájem máme z rady evropských zemí, ale i z USA. Už teď se jedná o projekt, který má světové ambice, které hodláme naplnit. V týmu filmu je i Filip Albrecht, který má na starostí také německé mluvicí země,“ říká producent filmu Peter Kovarčík. „Ihned po tiskové konferenci odjíždím na Berlinale, kde mě ceká několik hovoru a jednání s klíčovými distributory z Německa a Rakouska, které projevili zájem o kino distribuci v německý mluvicích zemích. Díky mezinárodnímu obsazení s námi jednají i firmy, které se jinak o české filmy téměř nezajímají,“ potvrzuje Filip Albrecht. Natáčení Lídy Baarové by mělo odstartovat v březnu letošního roku.