Společenský večer, který se konal dne 21. ledna 2014 v krásných prostorách Autoklubu ČR, byl první plesem po šesti uskutečněných profesních setkáních. Jeho prvnímu ročníku přijel požehnat Otec René, jak farníci pana faráře Strouhala v Moutnicích u Brna důvěrně oslovují. Hosté mohli shlédnout ukázku z baletního představení Louskáček, který se čtrnácti dětmi nazkoušela sólistka ND Adéla Pollertová. Děti se ze svých „Louskáčků“ těšily i v podobě dortů, které jim věnovala pekárna KOMPEK.

První reprezentační Ples profesního magazínu se nesl, jak jinak, než v duchu profesním a to doslova podle písničky Jana Wericha Ten umí to a ten zas tohle, kterou zazpívali umělci z muzikálu Kapka medu pro Verunku: Petr Kutheil, Genny Ciatti, Petr Urbánek a Barbora Rajníšová.

V jednom ze salonků mohli hosté zhlédnout fotografickou výstavu „Japonsko“. Představil ji Miloslav Křížek, ředitel divize pro transnasální gastroskopii společnosti Fujifilm, která se stala generálním partnerem plesu. Moderátorka večera Marcela Vandrová krátce pohovořila s Miloslavem Křížkem nejen o fotografiích, ale také o transnasální gastroskopii, která byla ještě před fúzí známá pod značkou Fujinon.

Nechyběla ani móda, která se dotýkala už striktně určeného Dress Dodu. Šaty pro pořadatelku plesu šila módní návrhářka Gábina Páralová. Ta se však nemohla osobně zúčastnit a proto ji zastoupila její pravá ruka Marie Hájková.

První tanec patřil mistru baletu Vlastimilu Harapesovi a výkonné ředitelce pro Unicef Pavle Gombě.

Doprovodila je kapela Night and Day a zpěvačka Gabriela Dixon Kočí. Profesní ples byl současně postaven, jak bývá dobrým zvykem, na prezentaci některých profesí. Patřili k nim: fotografický koutek Lukáše Hanuska walkphoto.cz, kde se hosté mohli nechat portrétovat. LÁZNĚ JUPITER a.s. prezentovaly metody řešení lymfatických obtíží. Další nabídku svých služeb METTINUM, s.r.o. a možnosti archivace DNA byly tématem, se kterým na profesní ples zavítal MUDr. Pavel Kukla a hosté mohli vidět i některé archivační moduly v podobě šperku.

Ani ženy nezůstaly stranou a to především ty podnikavé, členky projektu ŽENY, s.r.o., které se v čele s Evou Vaškovou Čejkovou a patronkami Eliškou Haškovou Coolidge a Helenou Leisztner staly ozdobou večera. Akademie managementu a komunikace (AMAK), která se stala dalším z hlavních partnerů plesu, sídlí v pražském Karlíně. AMAK realizuje studijní programy zahraniční školy (Meziregionální akademie řízení personálu z Kyjeva – MAŘP), která je u nás zastoupena svou pobočkou Otevřená evropská akademie ekonomiky a politiky, s.r.o., a v jejím vedení naleznete rektory Petra a Irenu Žantovských.

Občerstvení pro hosty zajistila cateringová společnost Ganimed, pekárna Kompek, Sisel Kaffé a vinařství Lednice.

V rámci Plesu profesního magazínu Best of byl podpořen Unicef a o. s. Sluneční paprsek MUDr. Pavla Bočka.