V Rytířském sále Senátu Parlamentu ČR, pod záštitou jeho předsedy Milana Štěcha, proběhlo 17. října 2013 slavnostní vyhlášení výsledků jubilejního 5. ročníku soutěže o značku „Dobrý tuzemský potravinářský výrobek Česká chuťovka 2013“. Z rukou místopředsedkyně Senátu paní Miluše Horské převzalo plakety a diplomy opravňující pyšnit se značkou Česká chuťovka 2013 a Dětská chuťovka 2013 celkem 54 výrobců, kteří uspěli se 127 výrobky.

Historicky prvním titulem Rytíř české chuti byl dekorován držitel Českých chuťovek ze všech dosavadních ročníků pan František Janíček, spolumajitel uzenářské firmy z Židlochovic.

Slavnostnímu ceremoniálu předcházelo novinářské hodnocení oceněných, tři nejúspěšnější výrobky byly odměněny Cenou novinářů.

Oproti loňskému ročníku se počet výrobců zapojených do soutěže Česká chuťovka zvýšil o více než 60% a stejný nárůst zaznamenal i počet oceněných výrobků. Obě hodnotitelské komise, jak ta pod odbornou garancí Výzkumného ústavu potravinářského Praha, která uděluje značku Česká chuťovka, tak i dětská porota udělující značku Dětská chuťovka, měly podle slov svých členů letos opět těžší úlohu, protože kvalita i chuťové vlastnosti hodnocených výrobků se ve všech kategoriích oproti loňsku znatelně zlepšily. To je dobrá zpráva zejména pro zákazníky – čeští výrobci potravin se v náročné konkurenci na trhu zaměřují stále více na kvalitu a hlavně vynikající chuť svých výrobků.

Také samotným českým výrobcům soutěž pomáhá v uplatnění jejich kvalitních výrobků na trhu, jak shodně potvrdili výrobci, kteří opakovaně letos značku Česká chuťovka pro své výrobky získali, např. paní Jiřina Volková z trutnovské pražírny kávy VOLKAFE, obchodní ředitel Uzenin Beta, pan Jiří Souček nebo pan David Jurásek, majitel firmy Davídkovo koření.

Zákazníci se budou moci s řadou výrobků oceněných značkou Česká chuťovka 2013 nebo Dětská chuťovka 2013 setkat již od 6. listopadu ve spotřebitelské soutěži obchodního řetězce SPAR ČOS, který je jedním z generálních partnerů soutěže.